Zahraničné

Chlapec sa vyhýba tehotným ženám, môže zabiť ich deti

Bryant Hackett
Zdroj: Twitter

Bryant sa nakazil vírusom, ktorý je pre ženy mimoriadne nebezpečný.

Bryant Hackett zo Sunderlandu trpí vzácnym ochorením, ktoré obzvlášť nebezpečný pre tehotné ženy. Pokiaľ by sa dostal do ich tela, môže zabiť plod. Ide o vírus CMV. Chlapec sa nakazil ako 14-ročný počas dovolenky na Malorke vzácnym typom žltačky. Ochorenie malo ťažký priebeh. Zlyhávala mu pečeň a choroba zasiahla aj kostnú dreň.

Zdroj: Twitter

Nakoniec ochorenie prerástlo v rakovinu a Bryant musel podstúpiť niekoľko operácií a chemoterapiu. Jeho telo bolo úplne vyčerpané. Navyše keď dostal zápal pľúc, takmer umrel. "Bola to chvíľa, keď som si myslela, že prídem o syna," povedala jeho 36-ročná matka Leanne. 

Bryant sa však z najhoršieho dostal. Lenže v čase, kedy bol jeho organizmus najviac oslabený, sa mu do tela dostal vírus CMV. Ten je preňho neškodný, pretože mužov príliš neohrozuje. Nebezpečný je ale pre ženy, najmä tehotné. 

Mladík tak musel prestúpiť na školu, kam chodia len chlapci. Dospievajúcim dievčatám by vírus mohol spôsobiť neplodnosť. Tehotné môžu prísť o dieťatko. Bryant sa tak musí vyhýbať aj vlastnej sestre, ktorá čaká bábätko.

 

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti