Putin prehovoril o vrahoch Nemcova

Boris Nemcov bol za vlády Borisa Jeľcina v 90. rokoch vicepremiér.
Boris Nemcov bol za vlády Borisa Jeľcina v 90. rokoch vicepremiér. Zdroj: TASR

Tvrdí, že ich nebude nikto kryť. Opozičného politika voči prezidentovi zastrelili 28. februára.

Ruský prezident Vladimir Putin dnes vyhlásil, že vražda ruského opozičného politika Borisa Nemcova musí byť vyšetrená a potrestaná. Súčasne však vyzval neprichádzať s predčasnými závermi. Ubezpečil, že "nikto nebude nikoho kryť", ale apeloval, že "treba vyčkať na súd".

Pokiaľ ide o tzv. čečenskú stopu v tejto kauze, Putin informoval, že s čečenským prezidentom Ahmedom Kadyrovom o nej nediskutoval, ani sa na to nechystá.

Nemcov je najprominentnejším kritikom Kremľa zavraždeným počas 15 rokov, čo je pri moci prezident Vladimir Putin. Nemcov bol Putinovým veľkým kritikom - okrem iného aj za politiku Ruska voči Ukrajine. "Poznal som ho osobne," uviedol Putin. "On si vybral cestu politického boja, osobných útokov...ale ja som si na to zvykol".

Nemcov krátko pred smrťou oznámil, že zhromažďuje podklady pre správu o účasti Ruska na ozbrojenom konflikte na východe Ukrajiny. Na základe jeho poznámok a materiálov, ktoré pripravoval a kompletizoval, ju potom dokončili a vydali jeho kolegovia z opozičnej strany RPR-Parnas.

Nemcova zastrelili v noci na 28. februára v centre Moskvy niekoľko desiatok metrov od hradieb Kremľa, keď sa so svojou priateľkou Annou Duryckou vracal po Veľkom moskovskom moste do svojho bytu na ulici Boľšaja Ordynka.

MOSKVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Boris Nemcov

Dôležité udalosti