Prepustili z väzby päť zadržaných v súvislosti s útokmi v Paríži

Francúzski vojaci hliadkujú pod Eiffelovou vežou v Paríži. 23. novembra
Zdroj: TASR/AP

Po parížskych útokoch z 13. novembra sa pozornosť vyšetrovateľov upriamila najmä na Belgicko.

Belgická polícia prepustila dnes z väzby piatich ľudí, ktorých zadržali po bytových prehliadkach v súvislosti s novembrovými teroristickými útokmi v Paríži. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie prokuratúry.

Pri nedeľnej razii v bruselskej štvrti Dansaert, ležiacej neďaleko známeho námestia Grand-Place v centre belgickej metropoly, zadržala polícia na základe analýzy telefonickej komunikácie z 13. novembra dvoch bratov a ich priateľa. K podobnému zásahu došlo aj dnes v severobruselskej štvrti Laeken, kde polícia zadržala ďalšie dve osoby.

Všetkých päť osôb však po krátkej väzbe dnes večer prepustili na základe rozhodnutia vyšetrujúceho sudcu. Vyšetrovanie však podľa vyjadrenia prokuratúry aj naďalej pokračuje, uviedla agentúra DPA.

Po parížskych útokoch z 13. novembra, ktoré si vyžiadali 130 obetí na životoch a vyše 350 zranených, sa pozornosť vyšetrovateľov upriamila najmä na Belgicko, kde odvtedy zadržali desiatky osôb podozrivých z napomáhania útočníkom.

Väčšinu z nich následne prepustili, avšak osem ľudí aj naďalej ostáva vo väzbe pre obvinenia z terorizmu. Polovica z týchto osôb údajne pomáhala po útokoch pri úteku podozrivému Salahovi Abdeslamovi, spresnila DPA.

BRUSEL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti