Tí, čo veria v Santu, sa naňho môžu tešiť. V Laponsku už štartuje svoje soby

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Do Vianoc zostáva deväť dní. Znamená to, že v Laponsku sú prípravy v plnom prúde. Tí, čo veria na Santu, sa naňho už môžu tešiť. Pomaly štartuje svoje soby.

Po anglicky Santa Claus, po francúzsky otec Vianoc a po slovensky Mikuláš je v týchto chvíľach ešte vo svojom rodnom meste Rovaniemi na severe Fínska, kde stále pokojne sedí vo svojom kresle a naberá sily na sviatky.

„Predvianočné prípravy idú podľa plánu. Škriatkovia pracovali usilovne celý rok. Na darčeky začínajú myslieť hneď po Vianociach, a potom na nich pracujú denne až do ďalších sviatkov,“ hovorí Santa.

Prečítajte si tiež:

V týchto dňoch číta listy, ktorých dostal tento rok pol milióna. Sám dobre vie, kto z pisateľov si zaslúži vytúžený darček a kto nie. Hoci, samozrejme, Vianoce zďaleka nie sú len o darčekoch.

„Každý má šancu dostať sa na zoznam tých dobrých, tých, čo si zaslúžia. Ale to, kto je na akom zozname, to je tajomstvo,“ opisuje Santa.

Nie všetky listy sú veselé. Tento rok je, žiaľ, veľa takých, pri ktorých majú problém udržať slzy aj vianoční škriatkovia.

„Dobrý deň Santa, moje meno je Petro a mám sestru, volá sa Stefania. Ja mám šesť rokov a moja sestra dva a pol. Žili sme v Kyjeve, ale pre vojnu sme sa museli presťahovať na západ Ukrajiny,“ píše sa v jednom z listov.

Aj sám Santa si uvedomuje, že darčeky nie sú všetko. Vianoce sú podľa neho ideálny čas na dobré skutky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.