Zahraničné

Koľko ľudí si poradilo s poľadovicou v celej Viedni?

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

Slováci by si mali vziať z nich príklad.

Chodci a vodiči vo Viedni bojovali v noci nadnes a ešte aj v raňajších hodinách so zľadovatenými cestami a chodníkmi. Výjazdy k nehodám, spôsobeným počasím, neboli takmer žiadne.

Zimná služba rakúskeho hlavného mesta MA 48 mala v noci veľké nasadenie. Do práce nastúpilo zhruba 770 zamestnancov, ktorí s pomocou 375 vozidiel čistili vo Viedni od poľadovice 2 800 kilometrov ciest.

Zdroj: heute.at

Hovorca záchranárov Ronald Packert povedal, že pre nehody na poľadovici nemuseli zasahovať, mali len dva či tri výjazdy k chodcom, ktorí spadli. Tieto osoby previezli do nemocnice s pomliaždeninami.

Poriadok na chodníkoch a cestách robili aj súkromné upratovacie služby. Za stav chodníkov na súkromných pozemkoch sú zodpovední vlastníci, pripomína viedenská zimná služba.

Mrznúci dážď a mokrý sneh spôsobili výpadky elektriny

Mrznúci dážď a jeho dôsledky spôsobovali problémy v rakúskom Burgenlande. Od nedeľného rána mali hasiči v tejto spolkovej krajine 121 výjazdov a vyše 17-tisíc domácností dočasne zostalo bez elektriny.

Zdroj: heute.at

Hasiči hlavne riešili vyvrátené stromy. Museli tiež odstrániť odlomené konáre, ktoré nevydržali váhu ľadovej vrstvy. Viacerí ľudia utrpeli na poľadovici ľahšie zranenia.

Žiaci a učitelia, najmä na juhu Burgenlandu, boli ospravedlnení, ak kvôli počasiu nestihli načas začiatok vyučovania. Mrznúci dážď opakovane spôsoboval výpadky prúdu.

V noci nadnes muselo 25 pracovníkov elektrárenskej spoločnosti v Burgenlande odstrániť 14 porúch vysokého napätia. Výpadky elektriny v domácnostiach trvali 48 minút až osem hodín, v priemere dve hodiny na domácnosť.

VIEDEŇ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti