Pri výbuchu plynovodu Bratstvo v Rusku zahynuli traja ľudia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Traja ľudia zahynuli v utorok pri výbuchu plynovodu Bratstvo v západnej časti Rusku, v Čuvašskej republike. Oznámil to šéf miestnej regionálnej správy Oleg Nikolajev, informuje TASR podľa správy agentúry AFP a televízie Sky News.

"Podľa predbežných údajov (na mieste) pracovali štyria ľudia. Nanešťastie traja z nich zahynuli, keď sa nečakane vznietil plyn.. Prežila jedna osoba, šofér, ktorý je v šoku," uviedol Nikolajev pre ruskú štátnu televíziu.

Katarská televízia al-Džazíra v prvej správe o výbuchu uviedla s odvolaním sa na úrady Čuvašskej republiky, že pri incidente nebol nikto zranený.

Čuvašské ministerstvo pre mimoriadne situácie oznámilo, že plynovod vybuchol počas plánovanej údržby pri obci Kalinino, ktorá leží v európskej časti Rusku asi 650 kilometrov od Moskvy.

Plynovod Bratstvo vedie z Nového Urengoja na Sibíri do ukrajinského Užhorodu. Je to jeden z najdôležitejších ruských exportných plynovodov, čiastočne ho vlastní a prevádzkuje aj Ukrajina. Časť plynovodu v dôsledku výbuchu v utorok popoludní uzatvorili.   

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 29.9.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.