Zahraničné

Dážď zachránil mnohým ľuďom život. Pozrite sa, čo sa stalo

Nekontrolovateľné auto sa rútilo po pláži v Sydney
Zdroj: smh.com.au

Vďaka zlému počasiu nekontrolovateľné auto len zázrakom nikoho na pláži nezabilo.

Prvý daždivý deň po dlhých týždňoch horúceho leta v Austrálii sa zrejme zaslúžil o záchranu desiatok životov, keď sa nekontrolovateľne rútiace auto prehnalo vyše 100 metrov po prázdnej pláži Bondi Beach v Sydney, ktorá je zvyčajne plná ľudí.

Vodič (90) vyviazol z nehody bez zranení zrejme iba zázrakom - vybehol totiž autom na chodník, rozmetal do okolia nábytok kaviarne, zdemoloval bankomat, prehnal sa cez cestu a zbehol po trávnatom nábreží, obľúbenom u miestnych rodín i zahraničných turistov, do piesku na najpopulárnejšej pláži v Sydney.

Zdroj: smh.com.au

"Chvalabohu, bol daždivý deň, inak by bolo veľa obetí na životoch," uviedli plavčíci pláže Bondi na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook.

"Na pláži Bondi sa stala takmer neuveriteľná príhoda: auto zišlo z cesty, prešlo cez park a vletelo na pláž cez zábradlie a ďalšie prekážky," napísali plavčíci.

Polícia informovala, že vodiča Nissanu Pulsar preventívne previezli do nemocnice na kontrolu.

"Vodič minul všetky ostatné vozidlá a chodcov," uviedla polícia o incidente, ktorý sa stal napoludnie.

Plavčík Adriel Young sa k vodičovi dostal ako prvý. Pre denník The Sydney Morning Herald povedal, že južný cíp pláže, kde auto skončilo v piesku, by počas slnečného dňa bol jedným z najrušnejších miest v Sydney.

"Keby sa to stalo včera, tak by sme mali tisíce opaľujúcich sa ľudí na piesočnej a trávnatej časti pláže, kadiaľ vodič preletel, a mnoho ich bolo aj v kaviarňach. Akoby sme ušli vystrelenej guľke. Máme veľké šťastie," dodal plavčík.

Zdroj: news.com.au

https://www.youtube.com/watch?v=ktK-tTVVGiU


SYDNEY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.