Zahraničné

Dvanásťročné dievča plače kamenné slzy

Malé dievčatko plače kamene
Zdroj: YouTube

Obyvatelia Jemenu si myslia, že ju ovládol diabol.

Kurióznym prípadom 12-ročného dievčaťa Saadiyat Saleh žije celý Jemen. Dievčatko totiž miesto normálnych sĺz plače kamienky. Reportáž o bizarnom príbehu zverejnila na YouTube televízna stanica Azal. 

Zdroj: YouTube

Na záberoch je vidieť Saadiyat ako leží na nemocničnom lôžku, obklopená lekármi a príbuznými. Jeden z nich jej odstraňuje kamienok z oka handričkou. Lekár neskôr ukáže nádobu plnú kameňov, ktoré vypadli dievčaťu z oka v priebehu niekoľkých hodín.

Odborníci si tento jav nevedia vysvetliť. S takým niečím sa vo svojej praxi ešte nestretli. Podľa nich Saadiyat netrpí žiadnou známou chorobou. Ale miestni obyvatelia v tom majú jasno. Tvrdia, že dievča je posadnuté diablom.

"Prípad vyvolal v oblasti paniku. Niektorí tvrdia, že dievča niekto ovládol kúzlom, iní tvrdia, že to bol samotný diabol. Mnohí sa zase boja epidémie," tvrdí moderátor.

https://www.youtube.com/watch?v=vAL1SzsLxfA

 

Podobný prípad sa stal v roku 1996 v Libanone. Vtedy tiež 12-ročná Hasnah Mohamed Meselmani plakala krištáliky. Náboženské autority aj vedci hľadali vysvetlenie. Libanonský očný chirurg Nasib El Lakkis sa chystal o tomto fenoméne informovať na konferencii v Španielsku.

Hasnah tvrdila, že je to zázrak a že ju navštívil posol Boží. O rok neskôr predviedol podobný "zázrak" novinár Joe Nickell, a tak dokázal, že šlo o podvod

https://www.youtube.com/watch?v=K5_Rj2zKMy4
JEMEN/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.