Obrovský požiar v Rusku: Vykoľajený vlak hasilo 300 hasičov

ruskoweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: Reuters

Obyvateľom v okolitých obciach odporučili neotvárať okná.

Viac než 300 hasičov a 100 kusov požiarnickej techniky odstraňovalo v ruskej Kirovskej oblasti následky železničného nešťastia, keď sa vykoľajil nákladný vlak prevážajúci skvapalnený plyn a vzbĺklo najmenej 12 cisterien.

Vlaková súprava pozostávala z 89 vagónov, pričom skvapalnený plyn prevážalo 65 z nich. Po vykoľajení sa časti vagónov oheň zachvátil až 32 cisterien.

Požiar sa po niekoľkých hodinách podarilo lokalizovať. Na jeho likvidácii sa podieľali aj dve špeciálne hasičské vlakové súpravy, ako aj vrtuľník ministerstva pre mimoriadne situácie.

Zdroj: Reuters

Je takmer zázrak, že pri vlakom nešťastí sa nikto nezranil. Úrady nariadili evakuáciu asi 700 ľudí z priľahlých bytových domov a firiem v blízkosti miesta havárie.

Podľa odborníkov na životné prostredie v súvislosti so splodinami horenia obyvateľstvu Kirova a okolia nehrozí žiadne vážnejšie nebezpečenstvo. Napriek tomu však obyvateľov mesta vyzvali nevychádzať a neotvárať okná.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie sa prípadom začal zaoberať pre podozrenie z porušenia pravidiel bezpečnosti železničnej premávky.


MOSKVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti