Zahraničné

Ako k odpadu! Video z Ruska zachytáva neľudské správanie k homosexuálom

Videá z Ruska šokujú
Zdroj: YouTube

Bitky a psychické týranie. Násilie voči homosexuálom radikálne stúplo.

Rusko momentálne rieši neustále sa zhoršujúcu situáciu. Násilie voči lesbičkám, gayom, bisexuálom a transsexuálom nárastlo do obrovských rozmerov. Tvrdia to aktivisti ľudských práv. Organizácia Human Rights Watch zverejnila zostrih z videí zachytávajúcich homofóbne násilie v tejto krajine. 

Zdroj: YouTube

Dúfa, že tak vytvolá nátlak na ruskú vládu, ktorá vďaka novému zákonu o zákaze šírenia a propagovania homosexuality len podnietila takéto správanie sa voči takto orientovaným ľuďom. Krajina tak čelí neľútostnej kritike. "V právomoci ruských úradov je chrániť práva LGBT ľudí, ale oni túto povinnosť ignorujú," hovorí Tanya Cooper, ruská výskumná pracovníčka pre Human Right Watch.

Obete z Moskvy, Petrohradu, Novosibirska povedali aktivistom, že ich napadli na verejných miestach. Boli unesení, obťažovaní, psychicky týraní a zbití. Báli sa ísť na políciu zo strachu ďalšieho útoku na ich osobu a tiež sú presvedčení, že polícia by sa sledovaním ich útočíkov ani len neobťažovala.

Od konca roku 2012 vzrástol počet skupín tvorených predovšetkým radikálmi, ktorí začali útočiť na homosexuálov v desiatkach ruských mieste. Skrývajú sa za boj proti pedofílii. Vylákajú homosexuálov na rande, kde ich prekvapia aj s kamerou a týrajú ich. Záznamy dokonca zverejňujú na internete, aby ich vystavili ďalšiemu ponižovaniu. 

https://www.youtube.com/watch?v=il0pDDmq2uQ
RUSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.