Princ Harry obvinil svojho brata Williama z fyzického napadnutia

Princ Harry obvinil svojho brata Williama z fyzického napadnutia
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/AP/Matt Dunham

Britský princ Harry vo svojej novej knihe spomienok s názvom Spare, ktorá vyjde 10. januára, obviňuje svojho brata Williama, že ho v roku 2019 počas hádky ohľadom svojej manželky Meghan fyzicky napadol.

V stredu o tom informoval denník The Guardian, na ktorý sa odvolávajú ďalšie britské médiá, ako aj agentúra AFP. Harry tvrdí, že počas hádky v kuchyni jeho domu v Londýne nazval jeho brat Meghan Markleovú problematickou a drzou.

Prečítajte si tiež:

„Schmatol ma za golier, pričom mi roztrhol retiazku, a zhodil ma na zem. Dopadol som na misku pre psa, ktorá sa podo mnou rozbila a jej úlomky ma porezali,“ opísal Harry spomínaný incident.

Následne Harry svojmu staršiemu bratovi povedal, aby odišiel. William vyzeral, že hádku ľutuje a ospravedlnil sa. Pri odchode Harryho požiadal, aby Meghan o nej nehovoril. „Myslíš o tom, že si ma napadol?" opýtal sa Harry.

„Ja som ťa nenapadol, Harold,“ odvetil William.

Prečítajte si tiež:

​​Harry a jeho manželka Meghan prehovorili o svojich zážitkoch v britskej kráľovskej rodine v dokumentárnom seriáli, ktorý v decembri odvysielala streamovacia platforma Netflix.

Šesťdielny seriál s názvom Harry & Meghan priniesol podrobnosti o zoznámení Harryho a Meghan Markleovej v roku 2016 aj o rozhodnutí tohto páru vzdať sa oficiálnych kráľovských povinností v roku 2020 a presťahovaní sa do USA.

Manželia hovorili okrem iného o rasistickom podtóne v správach niektorých médií na adresu Meghan, voči ktorým sa kráľovská rodina podľa jej slov neohradila.

Harry v rozhovore pre televíznu stanicu ITV, ktorý bude odvysielaný v nedeľu, povedal, že chce mať „rodinu, nie inštitúciu“. „Chcel by som späť svojho otca. Chcel by som späť svojho brata," uviedol.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.