Silné dažde a hroziace zosuvy pôdy. Mesto, v ktorom žije princ Harry aj ďalšie známe osobnosti, evakuujú

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Úrady v americkom štáte Kalifornia nariadili v pondelok pre pretrvávajúce silné dažde a hroziace zosuvy pôdy evakuáciu obyvateľom malého mesta Montecito, v ktorom žije i britský princ Harry s manželkou Meghan Markleovou. Informuje TASR prevzala správu z agentúry AFP.

Montecito leží neďaleko Los Angeles a má zhruba 9000 obyvateľov, vrátane moderátorky Oprah Winfreyovej, herečky Jennifer Anistonovej, speváčky Katy Perryovej a ďalších známych  osobností. Podľa upozornenia meteorológov má v utorok napršať ďalších 20 centimetrov zrážok.

Prečítajte si tiež:

​Reportér agentúry AFP povedal, že polícia rozmiestnila na cestách do mesta zátarasy, aby zabránila príchodu ľudí. Hovorcovia princa Harryho sa k situácii zatiaľ pre agentúru AFP nevyjadrili.

Montecito leží na úpätí pohoria, ktoré pred piatimi rokmi spustošil požiar a preto je obzvlášť náchylné na zosuvy pôdy. Pred piatimi rokmi si tam zosuvy pôdy vyžiadali 23 obetí, pripomína AFP. Po prívalových dažďoch a s nimi súvisiacimi povodňami v Kalifornii zahynulo už 12 ľudí. Pre tento americký štát sú silné dažde počas zimných mesiacov nezvyčajné, píše AFP.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prírodná katastrofa

Dôležité udalosti