Hororové zábery z Číny. Mladík vrazil autom do chodcov, zabil päť ľudí a 13 zranil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Čínska polícia zatkla muža (22), ktorý v stredu (11 1.) vrazil autom do chodcov v Kantone Kuang-čou. Zabil päť ľudí a 13 zranil, informuje BBC News. Incident pobúril verejnosť. Svedkovia tvrdia, že do davu narážal úmyselne.

Havária sa stala počas večernej dopravnej špičky na rušnej križovatke v 19-miliónovom meste na juhu krajiny. Na videách, zverejnených na internete, je vidieť, ako vodič krátko po nehode vystupuje z auta a vyhadzuje bankovky do vzduchu.

„Úmyselne vrazil do ľudí, ktorí čakali na semafor. Zlomyseľne do nich vrazil autom. Potom sa otočil a znova narazil do ľudí,“ povedal očitý svedok pre portál Hongxin News.

Prečítajte si tiež:

​Muž vraj nejazdil príliš rýchlo, ale niektorí nedokázali včas utiecť. Mladík údajne narazil aj do dopravného policajta a jeho motocykla, policajtovi sa však podarilo ujsť.

Jeden zo záberov zachytil aj tragický moment. Mladé dievča ležiace na zemi, po jej boku narieka matka.

V Číne sa v poslednom čase vyskytli podobné incidenty. Vo februári 2022 narazil vodič minikamiónom do ľudí, pričom troch zabil a deväť zranil.

Začiatkom tohto týždňa vošiel v Šanghaji hotelový hosť po hádke s personálom úmyselne autom do haly. Pri tomto incidente nebol nikto zranený.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.