Zahraničné

Sex v Soči: Každý športovec má na deň dva kondómy

Kondómy - ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Pred štyrmi rokmi ich organizátori objednali málo.

Organizátori zimnej olympiády rozdajú tisíckam športovcov v Soči vyše 100-tisíc kondómov, informovali servery TMZ a Huffington Post. "Distribúcia prezervatívov v olympijskej dedine je súčasťou zapojenia sa Medzinárodného olympijského výboru do prevencie proti HIV a AIDS," citoval TMZ z vyhlásenia výboru.

V Soči by malo byť, podľa Huffington Post, asi 2 800 športovcov. Na každého z nich (ak nepočítame sprievodný personál jednotlivých výprav, tak vychádza 35 kondómov na trvanie hier, ktoré budú 17 dní.

Americká futbalistka Hope Soloová tvrdí, že sexu sa venuje vo voľnom čase až 70 až 75 percent olympionikov.

Kondómy museli doobjednávať

A Soči nie je výnimkou, čo sa média venujú rozdávaniu prezervatívov na olympiáde. Predvlani v Londýne rozdali 150-tisíc týchto ochranných prostriedkov pre sex, čo bol nový rekord.

V letnej olympiáde v Sydney, v roku 2000, to bolo 70-tisíc, ale nestačilo to. Organizátori ich museli doobjednať ďalších 20-tisíc kusov.

Rovnaký problém bol aj pred štyrmi rokmi vo Vancouveri. Vtedy organizátori pripravili rovných 100-tisíc kusov, ale tiež to nestačilo. Museli potom dodatočne dokúpiť ďalších 8 500 kusov.

Ruskí organizátori to vyriešili „kulantne" a kondómy nechali hosťom na ich izbách v hoteloch.

SOČI/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.