Rusko tvrdí, že v Záporoží spustilo ofenzívu. V oblasti zhromažďujú početné sily Rusi aj Ukrajinci

Rusko tvrdí, že v Záporoží spustilo ofenzívu. V oblasti zhromažďujú početné sily Rusi aj Ukrajinci
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia

Ruská armáda v sobotu uviedla, že jej vojaci spustili ofenzívu v Záporožskej oblasti na Ukrajine. Boje sa v tejto oblasti v uplynulých týždňoch po niekoľkých mesiacoch takmer zamrznutého frontu opätovne zintenzívnili.

Jednotky Moskvy vo svojej dennej správe uviedli, že v oblasti uskutočnili „ofenzívne operácie" a tvrdia, že „zaujali výhodnejšie línie a pozície", cituje agentúra AFP.

Britské ministerstvo obrany v sobotu v pravidelnej správe o priebehu vojny na Ukrajine uviedlo, že v Záporoží nahromadili obe strany „početné sily".

Došlo k delostreleckej paľbe aj prestrelkám, vyhli sa však akémukoľvek rozsiahlemu ofenzívnemu úsiliu.

Prečítajte si tiež:

Rusko i Ukrajina zhromažďujú "početné sily" v Záporoží, tvrdí Británia

Ukrajinská i ruská strana zhromažďuje „početné sily" v Záporožskej oblasti na Ukrajine, uviedlo v sobotu britské ministerstvo obrany. Informoval o tom denník The Guardian.

Ministerstvo v pravidelnom vyhlásení k vojne na Ukrajine na základe poznatkov britských tajných služieb ďalej uvidelo, že konflikt na Ukrajine je na „mŕtvom bode".

Existuje podľa neho možnosť ruského postupu v okolí mesta Bachmut v Donbase, o ktorý prebiehajú ťažké boje, okrem toho však dochádza len k nepatrnému pohybu, cituje The Guardian.

Ruské sily a vojaci súkromnej vojenskej spoločnosti Vagner upevnili svoje pozície v meste Soledar neďaleko Bachmutu, ktoré obsadili začiatkom tohto týždňa.

Ďalej smerom na juh v Záporoží nahromadili obe strany „početné sily". Došlo k delostreleckej paľbe aj prestrelkám, vyhli sa však akémukoľvek rozsiahlemu ofenzívnemu úsiliu, uviedlo britské ministerstvo obrany.

Jednotky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského dosiahli menšie územné zisky blízko mesta Kreminna na severovýchode Ukrajiny a bránili sa voči ruským protiútokom, cituje denník.

Pozrite si záznam z Televíznych novín o zbraniach pre Ukrajinu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti