Zabudnite na tradičný ranný zvyk. Odborníci zistili, kedy je najlepší čas na pitie kávy

Zabudnite na tradičný ranný zvyk. Odborníci zistili, kedy je najlepší čas na pitie kávy
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/sebra

Pre mnoho ľudí je nepredstaviteľné začať deň bez šálky kávy. Aby sme si však udržali produktivitu čo najdlhšie, je lepšie si tento nápoj dopriať neskôr. Na základe výsledkov svojej štúdie to zistili odborníci z firmy Office Space. Využili dáta viac než dvoch tisíc ľudí pijúcich kávu.

Ukázalo sa, že ľudia sú v práci najproduktívnejší približne od 10:20 do 13:27 hod. Počas popoludnia sa potom pracovné tempo zhoršuje, pričom ďalší zásadný zlom prichádza o 14:06.

Aby pracovníci doplnili energiu a vyhli sa poklesu produktivity, najefektívnejší čas pre vypitie kávy je podľa štúdie o 13:27 hod.

Prečítajte si tiež:

​Pitie kávy mätie receptory v mozgu, čo spôsobuje, že si telo myslí, že máme viac energie, než koľko máme v skutočnosti. Kofeínové nápoje by sme mali konzumovať s mierou, nadmerné množstvo môže mať negatívne účinky.

Pokiaľ však kávu pijeme v rozumnom množstve, môže to mať, naopak, podľa mnohých štúdií na naše zdravie pozitívny vplyv.

Napríklad v štúdii publikovanej minulý rok v odbornom časopise Annals of Internal Medicine vedci odhalili súvislosť medzi pitím kávy a nižším rizikom smrti.

Prečítajte si tiež:

​Ľudia, ktorí pili 1,5 až 3,5 šálky denne, mali až o 30 percent nižšiu pravdepodobnosť úmrtia v sledovanom období než tá, ktorí kávu nepijú vôbec.

„Je to ohromné. Existuje len veľmi málo vecí, ktoré vám znížia šancu na úmrtie o 30 percent,“ uviedla na margo výsledkov štúdie docentka medicíny na Harvardovej univerzite a zástupkyňa šéfredaktora časopisu Annals of Internal Medicine Christina Weeová.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.