Po otcovej smrti objavila zoznam jeho prianí. Bolo na ňom viacero bizarností

Po otcovej smrti objavila zoznam jeho prianí. Bolo na ňom viacero bizarností
Laura Carneyová. Zdroj: reprofoto: YouTube/Inside Edition

V roku 2016 našla Američanka Laura Carneyová z New Jersey v puzdre po svojom otcovi vedľa vodičského preukazu, prsteňov a pár ďalších predmetov aj potrhaný papier. Píše Washington Post.

Po chvíli bolo jasné, že ide o zoznam vecí, ktoré by Michael Carney rád zažil, ale bohužiaľ to už nestihne. Presne pred dvomi desaťročiami totiž ako 54-ročný zomrel po tom, ako ho zrazil nepozorný vodič, ktorý písal na mobilnom telefóne a prešiel na križovatke na červenú.

Keď Laura a jej manžel zistili, čo list papiera obsahuje, okamžite vedeli, že v jeho plnení budú pokračovať. Zoznam s najväčšou pravdepodobnosťou pochádza už z roku 1978, keď sa dnes 44-ročná Laura narodila, a obsahuje 60 prianí.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa My Father's List (@myfatherslist)

Päť položiek už bolo splnených vrátane tých, kedy chcel Laurin otec predviesť vtipný monológ v nočnom klube. Naopak, jedna bola označená ako nesplnená, Michael už nestihol vrátiť tisíc dolárov (cca 920 eur) aj s úrokmi svojmu otcovi.

Pomoc blízkych

Do zostávajúcich 54 bodov sa Laura s pomocou mamy, brata a manžela vrhla bez váhania, hoci niektoré úlohy sa na prvý pohľad zdali ako nesplniteľné.

Medzi ne patrilo aj porozprávať sa s prezidentom. Nakoniec sa však ukázalo, že Jimmy Carter, ktorý bol v tom čase vo funkcii, keď Laurin otec spisoval zoznam, stále učí v nedeľnej škole v Georgii, a tak sa za ním vydala.

Na prvý pohľad ťažko splniteľných bolo viacero zadaní, napríklad napísať si s pápežom alebo dostať pozvánku na politický zjazd. Na zozname sa však našli aj „banálne“ veci ako napríklad preplávať rieku alebo vypestovať melón.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa My Father's List (@myfatherslist)

Vzhľadom k spôsobu smrti jej otca Lauru asi najviac desilo prianie šoférovať výkonný automobil Chevrolet Corvette.

Uctenie pamiatky

Niektoré body Laura nesplnila úplne doslovne. Šlo napríklad o položku „zaspievať na svadbe mojej dcéry“. Svadobčania si namiesto toho Michaela uctili tým, že vypili fľašu vína z roku 1978 označenú poznámkou „vypiť na svadbe mojej dcéry“.

Podobne pristúpila aj k otcovmu zámeru zatancovať si na svadbách svojich vnúčat. Kúpila preto rovnaký druh vína a bude ho schovávať, až kým sa nevydajú jej dcéry.

Laura sa so smrťou otca dlho nemohla vyrovnať a až splnenie všetkých bodov na jeho zozname jej prinieslo úľavu. 

„Pomohlo mi to lepšie pochopiť ho, vidieť ho ako plnohodnotnú ľudskú bytosť a nielen ako svojho otca,“ povedala a dodala, že vo výsledku tak mohla porozumieť aj sama sebe.

„Pokiaľ som ten zoznam našla, myslela som si, že som skôr ako mama, ale keď som tie veci plnila, zistila som, že v mnohých veciach sa podobám jemu,“ vysvetlila.

Prečítajte si tiež:

Poslednú úlohu zo zoznamu si Laura odškrtla po piatich rokoch a jedenástich mesiacoch 27. decembra, keď v štúdiu nahrala päť otcových obľúbených piesní.

Medzitým si však zostavila aj vlastný zoznam, čo odporúča každému: „Začnete žiť cieľavedomejšie, a tým pádom bude mať váš život väčší zmysel.“

Ako na záver priznala, nebojí sa však ani toho, že niektoré položky zostanú nesplnené: „Aj keby sa to nestalo počas môjho života, možno to niekto urobí za mňa. Táto myšlienka sa mi páči,“ uzavrela Laura.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti