Zahraničné

Mladý surfer po útoku žraloka doplával na breh a zomrel

Útok žraloka v Austrálii
Zdroj: abc.net.au

Mŕtve telo našiel na pláži náhodný okoloidúci.

Zhruba 20-ročný surfer zahynul pri útoku žraloka pri západnom pobreží Austrálie, neďaleko mesta Gracetown.

Telo surfera našiel muž, ktorý bol na pláži na prechádzke a zalarmoval záchranárov. Pri ich príchode však už obeť nežila. Podľa polície útok žraloka nikto nevidel, avšak zranenia tomu zodpovedali. Nie je jasné, ako sa mladík dostal z vody.

Zdroj: abc.net.au

Za posledných desať rokov išlo už o tretí smrtiaci útok žraloka pri pobreží pri Gracetown, zhruba 270 kilometrov južne od Perthu. Žraloky zabili surferov v roku 2004 a 2010.

Obeť teraz musia identifikovať. Austrálske úrady okamžite zavreli pláže v oblasti, ktorá je špičkovou lokalitou pre surferov a vinárskym regiónom. Na miesto vyslali aj príslušníkov námorníctva s výstrojom na chytanie žralokov.SYDNEY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia. (TASR)

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice. (TASR)

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.