Varujte deti, aby to neskúšali. V zahraničí koluje internetom ďalšia nebezpečná výzva

Chystá sa dôležitá zmena v receptoch na lieky. Jednu vec už na ňom nenájdete

Úrady v Mexiku vydali varovanie v súvislosti s internetovou "výzvou", na základe ktorej študenti na troch tamojších školách užili antiepileptiká, teda lieky na liečbu epilepsie. Informuje agentúra AP.

Mexické ministerstvo zdravotníctva zároveň v stredu vyzvalo verejnosť, aby nahlásila prípady predaja liečiv s účinnou látkou klonazepam bez lekárskeho predpisu.

K varovaniu došlo týždeň po tom, čo ôsmim študentom strednej školy v metropole Mexiko museli po užití takýchto liekov poskytnúť lekárske ošetrenie. Niektorí z nich boli aj hospitalizovaní, píše AP.

Prečítajte si tiež:

​Študenti v rámci výzvy súťažia o to, kto po užití antiepileptík dokáže vydržať čo najdlhšie v bdelom stave. Výzva s názvom "Vyhráva ten, kto zaspí ako posledný" sa v Mexiku šíri prostredníctvom sociálnych sietí.

„Apelujeme aj deti a mladistvých, aby sa do toho nezapájali ani nepropagovali výzvy, ktoré ohrozujú ich život,“ napísal mexický rezort zdravotníctva.

Začiatkom minulého týždňa bol zaznamenaný prípad užitia klonazepamu študentami strednej školy neďaleko mesta Monterrey na severe Mexika. Trom študentom museli poskytnúť lekársku pomoc.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 22.1.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti