Na väčšine Ukrajiny vyhlásili letecký poplach

Na archívnej snímke z 3. apríla 2022 ľudia kráčajú po ulici, v pozadí dym stúpa k oblohe po ostreľovaní v ukrajinskom meste Odesa.
Na archívnej snímke z 3. apríla 2022 ľudia kráčajú po ulici, v pozadí dym stúpa k oblohe po ostreľovaní v ukrajinskom meste Odesa. Zdroj: TASR/AP Photo/Petros Giannakouris, File

Ukrajina vo štvrtok ráno vyhlásila letecký poplach na väčšine územia a oblastné úrady varovali obyvateľov pred prípadnými raketovými útokmi Ruska. Informuje portál britského denníka The Guardian.

Ukrajinská energetická spoločnosť DTEK pre nebezpečenstvo raketového útoku oznámila núdzové odstávky dodávok elektriny v hlavnom meste Kyjev a okolí a tiež v Odeskej a Dnepropetrovskej oblasti.

Prečítajte si tiež:

​Samospráva v Kyjeve vo štvrtok ráno oznámila, že počas noci "bolo vo vzdušnom priestore Kyjeva zostrelených približne 15 nepriateľských dronov".

Ukrajinská armáda informovala, že ruské sily podnikli vo štvrtok vo veľmi skorých ranných hodinách neúspešný útok dronmi, prevažne zacielený na oblasti v strednej časti Ukrajiny a na hlavné mesto Kyjev.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 25.1.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti