Raketový útok ruskej armády v Kyjeve. Hlásia jednu obeť a dvoch zranených

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V dôsledku raketového útoku ruskej armády zahynul vo štvrtok v Kyjeve jeden človek a dvaja utrpeli zranenia. Oznámil to starosta ukrajinskej metropoly Vitalij Kličko. Informuje agentúra AFP.

„Po tom, čo raketa zasiahla nerezidenčnú budovu v mestskej časti Holosijivkyj, sú aktuálne dostupné informácie o jednom mŕtvom a dvoch ranených,“ uviedol Kličko na sociálnej sieti Telegram.

Vojenská administratíva Kyjeva uviedla, že mŕtvy zahynul v dôsledku pádu úlomkov rakety. Šéf vojenskej administratívy Serhij Popko predtým informoval, že na Kyjev bolo vypálených 15 rakiet, pričom ukrajinskej obrane sa podľa neho podarilo všetky zostreliť.

Prečítajte si tiež:

​Vo štvrtok ráno bol vyhlásený letecký poplach vo viacerých ukrajinských oblastiach. Výbuchy boli neskôr hlásené okrem Kyjeva aj v mestách Cherson a Vinnycia. Podľa ukrajinskej armády vypálila ruská armáda na ciele v rôznych častiach Ukrajiny vyše 30 rakiet.

Úrady v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny informovali, že ruské rakety zasiahli dve energetické zariadenia. "Už máme informácie o poškodení dvoch dôležitých objektov energetickej infraštruktúry v Odese. Ranenia neutrpel nikto. Protivzdušná obrana nad Odeskou oblasťou funguje," uviedol šéf tamojšej vojenskej administratívy Jurij Kruk.  

Ukrajinská energetická spoločnosť DTEK neskôr uviedla, že pre raketový útok musela prerušiť dodávky elektrickej energie v Kyjeve, Odese a Dnipre.  

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 25.1.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.