Malý Einstein: Má len štyri roky a už patrí medzi najinteligentnejších ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Elitný klub géniov na britských ostrovoch má nového člena, a to nie len tak hocijakého. Štvorročný Teddy je najmladším členom Mensy. Že majú rodičia doma malého Einsteina, zistili pritom úplnou náhodou.

Veľa z nás využilo kovidovú karanténu na to, aby sme sa naučili niečo nové. No asi len málokomu sa podarilo to, čo malému Teddymu z britského Portisheadu. Ešte na torte nesfúkol ani dve sviečky, a už vedel počítať do sto. Teraz to zvládne v siedmich jazykoch.

„Počas lockdownu pozeral o niečo viac televíziu. Trval na tom, aby sme mu pustili vzdelávacie programy. My sme sa ho pýtali, či nechce vidieť Teletubbies alebo nejaké iné bežné detské relácie. No bol neoblomný,“ hovorí Teddyho matka Beth Hobbsová.

Prečítajte si tiež:

Rodičia si neskôr všimli, že Teddy popri hraní sa na tablete vydáva rôzne zvuky. V skutočnosti odčítaval číslice v čínštine.

„Išli sme do kníhkupectva a ja som mu povedala, že si za 10 libier môže vybrať hocijakú knižku, akú chce. Vybral si Prvých tisíc slov v mandarínčine. Chodila som za ním, ukazovala som mu takú a onakú rozprávku, ale nie. Povedal, že chce túto,“ spomína Beth.

Členom Mensy, ktorá združuje iba ľudí s IQ nad 130, sa Teddy stal po tom, keď matka požiadala zdravotníkov, aby ho pred nástupom do školy skontrolovali.

Chlapca teraz najviac bavia zlomky a začal čítať aj Harryho Pottera. Ani vek štyri roky mu ale nestačí na zápis do Guinnesovej knihy. Vlani sa členkou Mensy totiž stala malá Isla z Kentucky, ktorá mala iba dva a pol roka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.