Útoky mačetou pred kostolmi v Španielsku vyšetrujú ako teroristický čin

Žena kľačí na pamätnom mieste pre zavraždeného kostolníka v španielskom meste Algeciras.
Žena kľačí na pamätnom mieste pre zavraždeného kostolníka v španielskom meste Algeciras. Zdroj: TASR/AP Photo/Juan Carlos Toro

Ako teroristický čin vyšetruje španielska polícia stredajší útok mačetou pred kostolmi v meste Algeciras na juhu krajiny, pri ktorom prišla o život jedna osoba a najmenej štyri ďalšie utrpeli zranenia. Informujú agentúra AFP a webová stránka denníka El Mundo.

Súd začal konanie v spojitosti s trestným činom terorizmu. Vyšetrovanie má podľa El Mundo potvrdiť, či muž konal sám, alebo bol členom džihádistickej organizácie.

Polícia zatkla Maročana vo veku približne 25 rokov, ktorý je údajným páchateľom. Najskôr pred Kaplnkou svätého Izidora napadol kňaza a spôsobil mu vážne zranenie hlavy, píše El Mundo. Neskôr v Kostole Panny Márie palmovej zabil kostolníka. Traja ďalší ľudia utrpeli zranenia, keď sa pokúšali zasiahnuť, píše AFP. Páchateľ sa pokúšal vniknúť aj do tretieho kostola, ktorý bol však zamknutý.

Prečítajte si tiež:

​Polícia útočníka zadržala krátko po útokoch. Španielske ministerstvo vnútra uviedlo, že muž je v krajine nezákonne a mali ho deportovať do Maroka.

Starosta Algeciras José Ignacio Landaluce vyhlásil v meste deň smútku a vlajky na vládnych budovách stiahli na pol žrde. Miestna moslimská komunita útok rázne odsúdila.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 26.1.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti