Zverejnili zábery útoku mačetou v Španielsku. Útočník ju po napadnutí víťazoslávne držal nad hlavou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na internete sa objavili zábery stredajšieho šokujúceho útoku mačetou pred kostolmi v meste Algeciras na juhu Španielska. Incident si vyžiadal život jednej osoby, pričom najmenej štyri ďalšie utrpeli zranenia.

Tamojší súd začal konanie v spojitosti s trestným činom terorizmu. Vyšetrovanie má podľa El Mundo potvrdiť, či muž konal sám, alebo bol členom džihádistickej organizácie.

Polícia zatkla Maročana vo veku približne 25 rokov, ktorý je údajným páchateľom. Najskôr pred Kaplnkou svätého Izidora napadol kňaza a spôsobil mu vážne zranenie hlavy, píše El Mundo.

Prečítajte si tiež:

​Neskôr v Kostole Panny Márie palmovej zabil kostolníka. Traja ďalší ľudia utrpeli zranenia, keď sa pokúšali zasiahnuť, píše AFP. Páchateľ sa pokúšal vniknúť aj do tretieho kostola, ktorý bol však zamknutý.

Polícia útočníka zadržala krátko po útokoch. Španielske ministerstvo vnútra uviedlo, že muž je v krajine nezákonne a mali ho deportovať do Maroka.

Starosta Algeciras José Ignacio Landaluce vyhlásil v meste deň smútku a vlajky na vládnych budovách stiahli na pol žrde. Miestna moslimská komunita útok rázne odsúdila.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti