Škót znásilnil dve ženy a potom si zmenil pohlavie. Pre obavy o bezpečnosť väzenkýň zasiahla premiérka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Škóti riešia problém, aký doteraz nemali. Páchateľa, ktorý znásilnil dve ženy, museli presúvať z jednej väznice do druhej. Medzitým sa totiž z neho stala páchateľka.

Násilník po sexuálnych deliktoch predvlani podstúpil zmenu pohlavia a z Adama Grahama sa stala Isla Bryson. Za znásilnenia ju už súdili ako ženu a umiestnili ju do ženskej väznice. Až keď sa začali šíriť obavy o bezpečnosť ostatných väzenkýň, úrady sa prípadom začali zaoberať. Napokon zasiahla premiérka, ktorá oznámila, že Isla Bryson si bude trest odpykávať medzi mužmi.

Bryson bola odsúdená za znásilnenie dvoch žien v rokoch 2016 a 2019. Prípad prichádza niekoľko týždňov po tom, čo škótsky parlament schválil návrh zákona, ktorý má ľuďom uľahčiť zmenu svojho zákonného pohlavia, čo vyvolalo kritiku od niektorých aktivistiek za práva žien, ktoré tvrdia, že násilní muži tak budú mať prístup do miestností, ktoré sú určené výlučne pre jedno pohlavie.

Prečítajte si tiež:

„Vzhľadom na pochopiteľné obavy verejnosti a parlamentu v tomto prípade môžem parlamentu potvrdiť, že tento väzeň nebude uväznený v ženskej väznici Cornton Vale,“ povedala škótska premiérka Nichola Sturgeonová v škótskom parlamente.

Škótsko bol prvý národ Spojeného kráľovstva, ktorý podporil zmenu pohlavia bez potreby lekárskej diagnózy a znížili aj minimálny vek na 16 rokov. Spojené kráľovstvo tento zákon teraz zablokovalo. Sturgeonová to označila za „frontálny útok“ na škótsky parlament.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.