Ukrajine sľúbili spolu 321 tankov, oznámil ukrajinský veľvyslanec vo Francúzsku

Ukrajine sľúbili spolu 321 tankov, oznámil ukrajinský veľvyslanec vo Francúzsku
Archívna snímka (17.10.2022) - nemecký kancelár Olaf Scholz a nemeckí vojaci stoja pri tanku Leopard 2 počas vojenského cvičenia v nemeckom Ostenholzi. Zdroj: TASR/AP

Viaceré krajiny sľúbili Ukrajine spolu 321 tankov. Oznámil to v piatok ukrajinský veľvyslanec vo Francúzsku Vadym Omeľčenko, informuje agentúra Reuters.

„Viaceré krajiny do dnešného dňa oficiálne potvrdili svoj súhlas dodať Ukrajine 321 tankov,“ povedal Omeľčenko v rozhovore pre francúzsku spravodajskú televíziu BFM.

Dodal, že podmienky dodávok jednotlivých krajín sa líšia a Ukrajina túto pomoc potrebuje „čím skôr“. Omeľčenko nešpecifikoval, koľko tankov dodajú konkrétne krajiny.

Prečítajte si tiež:

Nemecko v stredu (25.1.) po niekoľkotýždňovom tlaku zo strany spojencov ohlásilo, že dodá Ukrajine 14 tankov Leopard 2. Takisto povolí, aby tieto tanky nemeckej výroby dodali Kyjevu aj Poľsko a ďalšie krajiny. USA neskôr stredu oznámili, že Ukrajine pošlú 31 tankov Abrams.

Británia už v polovici januára sľúbila dodávku 14 svojich tankov Challenger 2. Výcvik ukrajinských vojakov na ich obsluhu sa má ľa britského rezortu diplomacie začať na budúci týždeň.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti