VIDEO: Z. Čaputová prekvapila osobnou gratuláciou P. Pavlovi. Darček, ktorý dostala, ju pobavil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji.

Prečítajte si tiež:

"Myslím si, že na svete nie sú dva národy, ktoré sú si tak blízke ako Česi a Slováci. Práve táto ľudská blízkosť je vlastne dôvodom, prečo sa spolu tešíme pri každej veľkej chvíli. A voľba prezidenta nesporne takouto veľkou chvíľou je," uviedla prezidentka Čaputová v štábe Petra Pavla po jeho zvolení.

Dodala, že víťazstvo novozvoleného prezidenta je zároveň víťazstvom nádeje. "Nádeje o tom, že slušnosť a pravdovravnosť nie je slabosťou, ale je silou, ktorá môže viesť k víťazstvu a to dokonca aj v politike," uzavrela.

Zuzana Čaputová dostala od Petra Pavla kvety a flanelovú košeľu (pozn. red.: flanelové košele sa stali symbolom Pavlovej kampane). Pozrite si video:

 Armádny generál vo výslužbe Petr Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v ČR so ziskom 58,32 percenta hlasov. Porazeného kandidáta Andreja Babiša, expremiéra ČR a predsedu hnutia ANO, podporilo 41,67 percenta voličov. Volebná účasť v druhom kole prezidentských volieb dosiahla 70,25 percenta.

Pavel chce ísť na Ukrajinu spolu s Čaputovou

Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Navrhne mu, že by na Ukrajinu vycestoval spoločne so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Čaputová, ktorá po Pavlovom volebnom víťazstve prišla v sobotu popoludní do jeho volebného štábu, túto myšlienku podľa neho uvítala.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prezidentské voľby ČR 2023

Dôležité udalosti