Najtvrdšie boje sa vedú aj o Vuhledar. V zničených domoch žijú tisíce ľudí, ktorí nemajú ako ujsť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najtvrdšie boje, pri ktorých podľa odhadov zomierajú denne stovky vojakov, sa aktuálne vedú o mestá Bachmut a Vuhledar. Z oblasti stúpa hustý čierny dym. V zničených domoch žijú tisíce ľudí, ktorí nemajú ako ujsť.

Od utorka do piatkového večera nezažil Vuhledar jedinú tichú minútu. V meste počuť výbuchy, streľbu, niekde aj krik. Zničené sú obytné domy aj dve školy. Ukrajinci tvrdia, že Rusi chcú mesto, podobne ako Bachmut, jednoducho zrovnať so zemou.

„Včera tu zomrelo niekoľko ľudí. Žena, ktorá mala, neviem, tak 80 rokov, a jeden muž, asi šesťdesiatnik,“ hovorí Varia, ktorej pristála raketa priamo na záhrade.

Peklo sa v tejto oblasti začalo 24. januára. Front bol dovtedy priamo za mestom. Rusom sa ale podarilo dostať do výhodnej pozície a pohli sa vpred. Odvtedy Vuhledar ostreľujú prakticky z troch smerov.

„Ruské jednotky sa snažia ovládnuť Vuhledar, pretože je pre ne dôležitý zo strategického hľadiska. Ak sa im to podarí, budeme v dosť ťažkej pozícii,“ tvrdí hovorca ukrajinských ozbrojených síl Jevhen Nazarenko.

V plnej pohotovosti sú aj zdravotníci, ktorí aj v takýchto podmienkach zachraňujú životy.

Rusov sa v noci podarilo mierne zatlačiť a ich útoky mierne utíchli. Situácia je ale nevyspytateľná a čoskoro sa môže opäť zmeniť.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.