Zahraničné

Muž dal fotku na Facebook a zomrel

article-0-1B5BBCA500000578-466_634x505.jpg

Chcel sa pochváliť pekným západom slnka.

Tragická nehoda sa stala len 27-ročnému mužovi z Kalifornie. Vyliezol na strom, aby odfotil západ slnka a dal ho na Facebook. Potom sa dotkol elektrického vedenia a zomrel.

Rodina mala poslednú správu o Davidovi Strohmovi práve z Facebooku. Tam videli fotku zo západu slnka, ktorú ešte stihol zdieľať. Po hodinách pátrania našiel jeho telo nevlastný otec na strome, pod ktorým ležal Davidov mobil.

Zdroj: Facebook

Polícia tvrdí, že zomrel po tom, čo omylom prišiel do kontaktu s elektrickým prúdom. Zrejme, keď chcel zísť zo stromu. Záchranári nemohli viac ako hodinu dať telo zo stromu dole, pretože sa stále dotýkalo elektrického vedenia.

Podľa denníku DailyMail žil David s matkou a nevlastným otcom v Tustine v Kalifornii.

Zdroj: CBS LA

KALIFORNIA/DailyMail, zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Švajčiarsky parlament schválil zákaz zahaľovania na verejnosti, hrozia pokuty.

Pokuty siahajú do výšky až 1000 švajčiarskych frankov (1041,5 eur). Zákaz sa vzťahuje na nikáby, burky, tvárové masky či šatky na tvárach demonštrantov na verejných priestranstvách i vo verejných budovách. Existujú však aj výnimky. Zahalené tváre budú naďalej povolené v modlitebniach, počas slávností, či zo zdravotných dôvodov.

Krátka správa

Rusko v noci útočilo najmenej na šesť ukrajinských miest.

Najmenej dvaja ľudia prišli o život a ďalších 21 utrpelo zranenia. Išlo o mestá Cherson, Kyjev, Charkov, Čerkasy, Rivne i Ľvov.

Krátka správa

Poľsko si predvolalo ukrajinského veľvyslanca pre výroky Zelenského na Valnom zhromaždení OSN.

Volodymyr Zelenskyj počas svojho prejavu vo všeobecnej rozprave 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku uviedol, že niektoré krajiny iba „predstierali“ solidaritu s Ukrajinou. Konkrétne krajiny nemenovala. Ukrajina v pondelok oznámila, že na pôde Svetovej obchodnej organizácie podala žaloby proti Maďarsku, Poľsku a Slovensku za to, že po 15. septembri odmietli ukončiť zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov.