Zomrela prvá predstaviteľka Wednesday Addamsovej: Rodina sa rozhodla odpojiť herečku od prístrojov

Zomrela prvá predstaviteľka Wednesday Addamsovej: Rodina sa rozhodla odpojiť herečku od prístrojov
Lisa Loringová na archívnej snímke z roku 2018. Zdroj: Profimedia.sk

Lisa Loringová, herečka ktorá v seriáli Rodina Addamsovcov ako prvá stvárnila postavu Wednesday Addams, zomrela vo veku 64 rokov, píše portál The Guardian.

Herečkina blízka priateľka Laure Jacobson smutnú správu o jej úmrtí zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde napísala, že Lisa zomrela 28. januára po tom, čo ju odpojili od prístrojov.

„S obrovským zármutkom oznamujem smrť našej priateľky Lisy Loring. Pred štyrmi dňami utrpela masívnu mozgovú príhodu, ktorú spôsobilo fajčenie a vysoký krvný tlak. Tri dni bola napojená na prístrojoch. Jej rodina včera urobila neľahké rozhodnutie odpojiť ju a minulú noc zomrela,“ napísala v príspevku.

Seriál Rodina Addamsovcov mal dve série so 64 epizódami a bežal od roku 1964 do roku 1966.

Lisa Loring, sa narodila 16. februára 1958 ako Lisa Ann DeCinces na Kwajaleine (Marshallove ostrovy). Objavila sa tiež v niekoľkých šou ako The Phyllis Diller Show, The Girl from U.N.C.L.E., Fantasy Island, Barnaby Jones či As the World Turns.

Postavu Wednesday Addams si zahrala znovu v televíznom filme Halloween with the New Addams Family v roku 1977. Ako herečka sa poslednýkrát objavila vo filme Doctor Spine v roku 2015.

Rodina Addamsovcov Zdroj: Profimedia.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti