Zahraničné

V škole sa 11-ročnej Breanne smiali. Schudla preto 40 kíl

Breanna Bond
Zdroj: Profimedia.sk

O jej príbehu je už napísaná kniha.

Breanna Bond je jedenásťročné dievčatko z kalifornského Clovisu, ktorá ešte ako deväťročná vážila neuveriteľných 84 kíl! V škole sa jej kvôli tomu posmievali a nadávali jej. Ťažko sa jej dýchalo aj pohybovalo. Volali ju tuková hlava. Pre 9-ročné dievča je to trauma na celý život. Preto sa jej rodičia rozhodli, že s tým skoncujú.

Zdroj: Profimedia.sk

Breanna bola už odmalička veľká. Keď išla do škôlky vážila 45 kíl. Ostatné deti sa hrali a ona s nimi nedokázala držať krok. Jej pediater stále hovoril, že je vo vývine, rastie a je to v poriadku. Rodičia sa však báli, že ich dcéra má chorobu, kvôli ktorej neustále priberá. Vzali ju na vyšetrenia.

Zdroj: Profimedia.sk

Testovali jej srdce, krv, či nie je diabetička alebo alergička, ale všetko mala v poriadku. Pochopili, že Breanna je skrátka iba tučná. Jej otec Dan Bond sa rozhodol, že celá rodina začne cvičiť. Mama Heidi Bond navrhla cvičenia a každý deň prešli 6 a pol kilometra.

Zdroj: Profimedia.sk

„Nebolo nič, čo by nás zastavilo. Šli sme v daždi, krupobití, hmle, vždy. Bez ohľadu na to, čo sa dialo," povedala Heidi Bond. Breanna mala upravenú stravu, ktorá obmedzuje tuky a každý deň behávala na bežiacom páse. Za rok takto schudla 40 kíl!

Zdroj: Profimedia.sk

„Teraz sa môže zapojiť do športových hier a držať krok s priateľmi," dodala jej mama. Momentálne má Breanna 11 rokov a je inšpiráciou pre všetky deti. Chodí plávať, je roztlieskavačkou a jej príbeh o chvíľu vyjde aj knižne.


CLOVIS/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.