Samovražedný bombový útok v pakistanskej mešite má desiatky obetí a najmenej 150 zranených

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najmenej 61 osôb zahynulo a 150 utrpelo zranenia po tom, čo sa v pondelok odpálil samovražedný bombový atentátnik v mešite pri policajnom veliteľstve v pakistanskom meste Péšávar. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry AFP, odvolávajúcej sa na predstaviteľa mesta.

„Nachádzam sa na mieste, záchranné práce pokračujú,“ povedal predstaviteľ mesta Šafíhullách Chán s tým, že spod trosiek záchranári vyťahujú ďalšie telá.

Väčšinu obetí tvoria policajti. Zatiaľ nie je jasné, ako sa atentátnikovi podarilo dostať do opevneného komplexu, v ktorom sídli policajné veliteľstvo a nachádza sa v zóne s prísnymi bezpečnostnými opatreniami.  

K útoku sa na sociálnej sieti prihlásil pakistanský Taliban.

Silný výbuch spôsobil zrútenie časti mešity. K výbuchu došlo počas poludňajších modlitieb a v mešite sa nachádzalo najmenej 300 ľudí. Mnoho ľudí utrpelo zranenia pri zrútení strechy, uviedla miestna polícia.

Vlani v marci vykonal bombový útok v šiitskej mešite v Pešávare samovražedný atentátnik hlásiaci sa k Islamskému štátu. Zahynulo vtedy 64 ľudí, išlo o najkrvavejší teroristický útok v Pakistane od roku 2018.  

Správu budeme aktualizovať

V priloženom videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o neúspešnom pokuse o atentát na bývalého pakistanského premiéra:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Terorizmus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.