Zahraničné

V Belgicku úraduje gang falošných taxikárov. Znásilňujú dievčatá

belgickoweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Polícia je bezradná a mladé ženy sa boja.

V meste si vyhliadnu mladé dievčatá a potom ich v taxíku znásilnia. Za posledné mesiace sa to stalo viac ako 20-krát.

Násilníci prezlečení za taxikárov volia vždy ten istý scenár. Pomaly krúžia okolo bruselských klubov, z ktorých vychádzajú potenciálne obete. Potom ich znásilnia v neďalekom lese.


Všetko nasvedčuje tomu, že násilníci sa navzájom ani nemusia poznať. Jeden so znásilňovaním začal, a keď o tom informovali miestne médiá, ďalší dvaja až traja sa nešťastným nápadom inšpirovali.

Problém je, že obete násilníkov nevedia opísať. Všetko sa deje potme a dievčatá väčšinou nie sú úplne triezve.

Policajti upozorňujú, že nielen v Bruseli, ale v každom veľkom meste je vždy lepšie objednať si taxík cez telefón a nie len tak si ho zastaviť na ulici.


BRUSEL/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Do Arménska prišlo z Náhorného Karabachu už vyše 13 300 utečencov.

Arménska vláda vo vyhlásení uviedla, že do utorkových ranných hodín prekročilo hranice z Náhorného Karabachu do Arménska "celkovo 13.350 násilne vysídlených osôb". Podľa medializovaných správ v Stepanakerte, hlavnom meste Náhorného Karabachu, zaznamenávajú prílev utečencov z ostatných oblastí regiónu a hrozí tam vypuknutie humanitárnej krízy. Niekoľkomesačná blokáda Karabachu zo strany Azerbajdžanu tam spôsobila nedostatok jedla a liekov. (TASR)

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)