Ruské firmy vypísali odmeny za zničenie západných tankov. Najviac ponúkajú za americké stroje Abrams

Ruské firmy vypísali odmeny za zničenie západných tankov. Najviac ponúkajú za americké stroje Abrams
Zdroj: shutterstock.com/Karolis Kavolelis

Ruská chemická spoločnosť Fores vypísala odmeny za zničenie najmodernejšej techniky, ktorú Ukrajine prisľúbili západné krajiny. Za zlikvidovaný tank M1 Abrams alebo Leopard 2 sľubuje 5 miliónov rubľov (v prepočte 65-tisíc eur) s odvolaním sa na ruské médiá o tom informuje agentúra Reuters.

„Ruskí vojaci, ktorí zničia alebo ukoristia nemecký bojový tank Leopard 2 alebo americký Abrams, dostanú finančnú odmenu. Fores vyplatí 5 miliónov rubľov za prvú trofej. Odmena za každú ďalšiu bude 500-tisíc rubľov (6 500 eur),“ napísala ruská firma na svojej webovej stránke.

​Ešte vyššie odmeny Fores už dopredu vypísal aj za zostrelenie amerických stíhačiek F-15 a F-16, o ktoré má Ukrajina tiež záujem, no zatiaľ sa o ich dodaní na Západe iba špekuluje. Za zostrelenie jedného takéhoto lietadla Fores ponúka 15 miliónov rubľov (196-tisíc eur).

Prečítajte si tiež:

​Ruský chemický závod vyrába propant, čo je látka, ktorá sa používa pri frakovaní. Firma Fores vznikla v roku 2000 a sídlo má v Jekaterinburgu. Podporu ukrajinskej armády vníma ako svoj vlasteneckú povinnosť.

Okrem chemickej firmy vypísali odmeny za zničenie alebo ukoristenie západných tankov aj nemenovaní predstavitelia „veľkého biznisu“.

Ruský herec Ivan Ochlobystin o tom informoval vo svojom blogu s tým, že ho k tomu títo podnikatelia oprávnili. Najviac si pritom cenia tanky Abrams, za ktorých zničenie ponúkajú 10 miliónov rubľov (130-tisíc eur).

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o dodávkach západných tankov pre Ukrajinu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti