Bieloruský propagandista sa v ruskej štátnej televízii vyhrážal Slovensku raketovými útokmi

Bieloruský propagandista sa v ruskej štátnej televízii vyhrážal Slovensku raketovými útokmi
Debata v ruskej televízii. Zdroj: Facebook/Polícia SR

Vyhrážky a šírenie strachu sa už v ruských štátnych médiách stali folklórom. Hlásne trúby ruskej propagandy si tentoraz popri Poľsku zobrali na mušku aj Slovensko. Na najnovšie vyhrážky, ktoré odzneli v diskusnej relácie hlavnej ruskej štátnej televízie Rossija 1, upozornila aj slovenská polícia.

„Vyhrážok sa okrem iných krajín NATO dočkalo aj Slovensko. Vyhrážky a dezinformácie - toto je pracovná metóda ruskej propagandy. Úsmevné je, že promptný preklad videa a jeho prvotné šírenie v rámci slovenského internetu zabezpečil dvorný importér prokremeľskej propagandy, ktorý má pravdepodobne z jeho obsahu nesmiernu radosť,“ napísala polícia.

Známy propagandista bieloruskej národnosti Vadim Gigin, ktorý má blízko k režimu Alexandra Lukašenka, sa v relácii Večer s Vladimirom Solovjovom sa Slovensku pre jeho pomoc Ukrajine vyhrážal raketovými útokmi.

Prečítajte si tiež:

​„Je potrebné, aby sme to pochopili nielen my, ale mimochodom aj poľskí a slovenskí občania, pretože o Slovensku sa veľa nehovorí. Slovensko sa zmenilo na prvotriednu, v ničom nezaostávajúcu opraváreň techniky, zaisťujúcu presun, a tak ďalej, všetkého potrebného na Ukrajinu,“ uviedol na ruskom Prvom kanáli bieloruský propagandista Vadim Gigin, ktorý často vystupuje v ruských a bieloruských propagandistických médiách.

Gigin, ktorý bol v minulosti zaradený na sankčný zoznam Európskej únie, ďalej tvrdil, že Slovensko nielen opravuje ukrajinskú techniku, ale vyrába aj strely do sovietskych protilietadlových systémov BUK, ktoré majú byť vybavené elektronikou NATO.

„Logika vojny je taká, že vojna príde na ich územie. Či už to budú raketové útoky alebo sabotážne skupiny, alebo niečo iné, a tým, že sa pridali k vyzbrojovaniu Ukrajiny, vytvorili s ňou jednotný vojensko-priemyselný komplex, sa fakticky zapojili do vojny. Je len otázkou času, kedy k nim príde horúca fáza,“ vyhrážal sa Gigin.

Vadim Gigin (prvý sprava) počas voliev v samozvanej Luhanskej ľudovej republike. Zdroj: Profimedia.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti