Zahraničné

Žena porodila zdravého chlapčeka mesiac po mozgovej smrti

baby-iver-was-born-on-saturday.jpg

Kanaďan stratil milovanú ženu, ale má krásneho syna.

Tridsaťdvaročná Kanaďanka, ktorej lekári diagnostikovali v decembri mozgovú smrť, ale udržiavali ju ďalej na prístrojoch zabezpečujúcich vitálne životné funkcie, porodila po šiestich týždňoch syna.

Robyn Bensonová bola tehotná 22 týždňov, keď skolabovala v dôsledku krvácania do mozgu a vyhlásili ju za mozgovo mŕtvu. Lekári v meste Victoria v Britskej Kolumbii ju udržiavali pri živote na žiadosť jej manžela, aby malo ich nenarodené dieťa lepšiu šancu prežiť.


Dylan Benson na svojom blogu s pýchou oznámil, že sa mu v sobotu večer narodil zdravý syn Iver Cohen Benson. Jeho žena, s ktorou žil v manželstve iba sedem mesiacov, zomrela v nedeľu po tom, ako ju lekári odpojili od prístrojov.

Chlapček Iver sa narodil v 28. týždni tehotenstva a vážil 1275 gramov, napísali noviny Vancouver Sun. "Je to tá najlepšia a rozhodne aj najhoršia vec, aká sa mi kedy v mojom živote súčasne stala," opísal čerstvý otec svoje pocity novinám v pondelok večer.

Tridsaťdvaročný pracovník informačných technológií k svojmu oznámeniu pripojil fotografiu, na ktorej drží v náručí drobučkého novorodenca napojeného na hadičky.

OTTAWA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.