Chcel zabiť seba, svoju ženu aj dve deti. Pád aute z 80-metrového útesu ako zázrakom všetci prežili

Chcel zabiť seba, svoju ženu aj dve deti. Pád aute z 80-metrového útesu ako zázrakom všetci prežili
Zdevastované vozidlo na dne rokliny. Zdroj: Profimedia.sk

Malo to vyzerať ako tragická dopravná nehoda, no všetci ako zázrakom prežili. Američan Dharmesh Patel (41) čelí obvineniu, že chcel zabiť svoju ženu a dve spoločné deti, keď vraj zámerne zišiel z cesty a vozidlo sa zrútilo z 80-metrov vysokého útesu, informuje portál New York Post.

Incident sa stal ešte v polovici januára neďaleko San Francisca na veľmi nebezpečnom úseku cesty lemujúcej pobrežie Kalifornie, ktorý dostal príznačný názov „Devil’s Slide” (Diablova šmykľavka).

Muža, ktorý sa chcel zabiť a spolu so sebou zniesť zo sveta svoju rodinu, obvinili z trojnásobného pokusu o vraždu na základe výpovede jeho manželky. Okrem toho má na krku aj obvinenia zo spôsobenia ťažkej ujmy na zdraví a z domáceho násilia.

Záchranné zložky objavili auto značky Tesla pod útesom na skalnatej pláži a pri prvom pohľade na jeho stav to nevyzeralo, že mal niekto šancu prežiť. Hasiči museli všetky štyri zranené osoby zakliesnené vo vozidle vyslobodiť pomocou hydraulických klieští.

Najmenej vážnu ujmu na zdraví utrpel syn (4), ktorý mal napodiv iba odreniny a pomliaždeniny a bol schopný chôdze.

Okrem výpovede manželky ho usvedčujú aj zábery z kamery

Manželka obvineného Neha bola pri vedomí a kričala, že ich chcel Patel všetkých zabiť. Ona aj jej dcéra podľa polície utrpeli bližšie nešpecifikované „vážne zranenia“.

Otec rodiny bol hospitalizovaný s vážnymi zraneniami „v spodnej časti tela“. Po dvoch týždňoch sa jeho stav zlepšil, čo umožnilo jeho prevoz do väzenia v meste San Mateo.

Vyšetrovatelia už vylúčili, že by príčinou nehody bolo technická porucha vozidla, aj možnosť, že by Tesla bola v režime autopilota. Zábery z bezpečnostnej kamery dokazujú, že Patel po výjazde z tunela prudko rezal zákrutu a svedok potvrdil, že sa vodič vôbec nepokúšal brzdiť.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.