Šesťročná Ukrajinka bývala v pivnici so starými rodičmi. Napriek výbuchom išla za tehotnou mamou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Bachmute, v meste, o ktoré sa vedú tvrdé boje celé týždne, ešte stále žijú civilisti, dokonca aj malé deti. Ukrajinci zverejnili zábery zo zriedkavej záchrannej akcie. Z centra Bachmutu evakuovali 6-ročné dievčatko, ktoré žilo v pivnici bez rodičov.

Stretla sa s mamou

Arina žila so starými rodičmi. Napriek tomu, že z nej nevyšla už niekoľko týždňov, sa na vojakov usmievala. Prezradila im, s kým býva a že nemá okolo seba rovesníkov, s ktorými by sa hrala.

O evakuáciu malej Ariny požiadala jej mama, ktorá je vo vysokom štádiu tehotenstva v nemocnici v Slovjansku. Práve tam mala Arina po rozlúčke s babkou namierené. Museli ju napokon aj trochu prehovárať.

Prečítajte si tiež:

Vojaci Arinu vystrojili tak, aby sa jej na ulici nič nestalo. Chodiť v Bachmute po vonku je životu nebezpečné. Neustále počuť explózie. Riskantný bol aj prevoz. Arina sa našťastie dostala k čakajúcej mame bez problémov.

Po pôrode chcú ísť do Kyjeva, kde by mali byť relatívne v bezpečí. Do Bachmutu sa zrejme tak skoro nevrátia. V takmer obkľúčenom meste zostáva zhruba 200 civilistov, ktorých sa ukrajinskí vojaci v týchto dňoch snažia evakuovať. Prioritou sú rodiny s malými deťmi.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.