Únosca sa zmocnil lietadla kvôli exmanželke. Už ho zatkli

Unesené egyptské lietadlo pristálo na Cypre.
Zdroj: TASR

Únos oficiálne potvrdila letecká spoločnosť.

Na letisku v cyperskom meste Larnaca pristálo unesené lietadlo egyptských aeroliniek Egyptair. Spoločnosť to oznámila na sociálnej sieti Twitter.

Zdroj: TASR

Cyperská štátna vysielacia spoločnosť RIK informovala s odvolaním sa na policajné zdroje, že únosca podľa všetkého konal z osobných dôvodov, nie je terorista. Predstaviteľ cyperského rezortu diplomacie Alexandros Zenon doplnil, že ide o osobu v "nestabilnom duševnom stave a k záležitosti sa pristupuje primeraným spôsobom".

Dôvodom únosu mala byť exmanželka, ktorá žije na Cypre a po pristátí si ju vyžiadal. Tá následne prišla na miesto. Sedem cestujúcich je podľa egyptského ministra stále na palube, traja z nich by mali byť z posádky. Únosca je identifikovaný ako Seif Eldin Mustafa a žiada o politický azyl na Cypre.

Ďalší štyria ľudia podľa aerolínií opustili lietadlo. Pilot vyliezol von oknom kokpitu.

https://www.youtube.com/watch?v=tj7zlPPh2OI


Prvé informácie boli, že únosca je profesor veteriny alexandrijskej univerzity Ibrahim Samaha. Bol však len jedným z pasažierov.

Dr. Abraham Samaha povedal pre telegpraph.co.uk, že nie je únoscom lietadla, ale obyčajný cestujúci. "Nevedeli sme, čo sa deje. Nezvyčajné bolo, že posádka vzala všetky naše pasy a to na vnútroštátnej linke. Nadmorská výška bola stále vyššia. Potom sme zistili, že mierime na Cyprus. Povedali nám, že je problém s lietadlom, neskôr sme sa dozvedeli, že bolo unesené," povedal.

Únoscu zatkli, vyšiel von s rukami nad hlavou. Všetci pasažieri by mali byť v poriadku.


Na Twitteri sa objavila aj fotografia pasažiera s únoscom.

LARNACA/tvnoviny.sk, ml, al

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti