Tragédia v Nemecku. Nákladný vlak zachytil dve deti, jedno zomrelo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dieťa, ktoré vo štvrtok večer zachytil nákladný vlak na trati v severonemeckom meste Recklinghausen, je vo vážnom stave a v nemocnici bojuje o život, uviedol v noci na piatok minister vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie - Vestfálsko Herbert Reul. Ďalšie dieťa zraneniam podľahlo na mieste nešťastia, informuje agentúra DPA.

Reul prišiel na miesto nešťastia v Porúrí a potvrdil, že v prípade obete i zraneného ide o miestnych chlapcov z Recklinghausenu. Obeť mala desať rokov, zranené dieťa má deväť, spresnil.

Prečítajte si tiež:

​Presné okolnosti nešťastia, ktoré sa odohralo vo štvrtok večer krátko po 18.00 SEČ, neboli doposiaľ známe. Prvé mediálnej informácie hovorili o tom, že nákladný vlak zachytil skupinu viacerých osôb, ktoré následne vliekol niekoľko stoviek metrov. Na mieste zasahovalo 35 hasičov a záchranárov. Prehľadávali koľaje, v dôsledku tmy a rozsahu úseku nasadili aj dron s termokamerou. Správy o treťom dieťati či ďalších osobách v koľajisku sa zatiaľ nepotvrdili, uviedla podľa denníka Bild polícia, ktorá na mieste tragédie stále vykonávala kriminalisticko-technické úkony.

Reul označil nehodu za "veľkú drámu". „Je to strašné,“ podotkol. Ako dodal, je nejasné, akým spôsobom mohlo k nehode dôjsť. Trať na mieste nešťastia neďaleko bývalej nákladnej železničnej stanice i okolité ulice uzavreli.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 22.12.2022:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti