Zahraničné

Policajt zastrelil rodine psa počas oslavy narodenín

Bez názvu.png

Všetko to nakrútila kamera.

Rodina požiadala policajta, aby upokojil cudzie psi, no on zastrelil ich domáceho miláčika. Incident sa odohral, keď v dome prebiehala oslava narodenín.

Policajný dôstojník z Idaho čelí vlne kritiky po tom, čo na smrť napadol psa. Dôstojník Tarek Hassani prišiel na dvor majiteľa psa Ricka Clubba po prijatí hlásenia, že v okolí pobehujú cudzie psi. Na dvore bol so psami aj jeho starší labrador.

V tom čase prebiehala v dome oslava narodenín jeho syna.

Na videu, ktoré nakrútila kamera z palubnej dosky, je vidieť, ako čivava a dva väčšie psi útočne štekajú na policajta. Ten zrejme zo strachu do jedného z nich kopol a namieril na neho zbraň. 

Zdroj: YouTube

Keď pes neprestával štekať, zastrelil ho. Tmavý labrador padol na zem a pritom nahlas kňučal. Policajt sa po útoku dostal k domu, z ktorého vybehol nahnevaný majiteľ a ihneď sa začali hádať.

„Zastrelil som vášho psa, pretože ma chcel uhryznúť," kričal policajt. Majiteľ psa sa bránil so slovami, že jeho pes by ho nikdy neuhryzol.

Keď sa dôstojník ukľudnil, povedal Clubbovi, že jeho pes je mŕtvy a ospravedlnil sa. Clubb však chce na dôstojnika podať sťažnosť.

Neskôr sa ukázalo, že policajta nedávno pohryzol pes a nechcel, aby sa to zopakovalo a skončil v nemocnici. Preto vytiahol zbraň.

„Myslím, že sú aj iné spôsoby, ako spacifikovať zviera, nie ho hneď zastreliť. Najmä, keď boli doma deti," povedal majiteľ psa Clubb.

Upozorňujeme, že video nie je pre slabšie povahy.


Idaho/huffingtonpost,zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.