V parku našli zúboženého a vyhladovaného holuba, niekto ho natrel na ružovo

Ružový holub.
Ružový holub. Zdroj: Facebook/Wild Bird Fund

V newyorskom Madison Square parku na Manhattane našli zúboženého a vyhladovaného holuba, ktorý mal nezvyčajnú farbu. Bol celý ružový.

Ochrancovia voľne žijúcich zvierat z Wild Bird Fund (WBF) predpokladajú, že vtáka nafarbili na ružovo kvôli večierku, pri ktorom nastávajúci rodičia odhaľujú pohlavie bábätka, píše abc7ny.com.

Holub kráľovský bol v zlom stave. Organizácia uviedla, že Flamingo, ako ho pomenovali, ešte nikdy nelietal a možno ho kúpili na trhu s hydinou.

Vták podľa nich neprežije vo voľnej prírode, pretože nemôže nájsť potravu, dobre lietať alebo uniknúť pred predátormi. A to, že má žiarivú a nezvyčajnú farbu, z neho robí ešte väčší cieľ.

Ružový holub.
Ružový holub. Zdroj: Facebook/Wild Bird Fund

​​„Nemal by byť na ulici, nemá žiadne schopnosti na prežitie, vo všetkom sa spolieha na ľudí,“ povedal Antonio Sanchez z fondu Wild Bird Fund. Predstavitelia organizácie sa domnievajú, že bol zafarbený úmyselne, možno kvôli odhaleniu pohlavia bábätka alebo experimentu.

„Nemyslím si, že by sme niekedy mali na klinike ružového holuba, takže sme boli všetci dosť prekvapení,“ povedal Sanchez. „Boli sme úprimne znechutení, že to niekto urobil,“ dodal.

Na sociálnych sieťach varovali ľudí, aby nevystavovali vtáky podobnému riziku.

„Prosím, nikdy nevypúšťajte domáce vtáky do voľnej prírody. Nie na svadby, pohreby, oslavy, umelecké projekty, čokoľvek. Budú hladovať. Ak uvidíte vo voľnej prírode bieleho holuba alebo nejakého krotkého vtáka, ktorý stojí okolo a vyzerá stratene, potrebuje vašu pomoc. Odchyťte ho a prineste ho do vtáčej alebo zvieracej záchrannej stanice,“ dodali ochrancovia.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti