Zahraničné

Bude váš nový najlepší priateľ robot?

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Briti vytvorili robota, ktorý vie prejaviť pocity.

Viete si predstaviť, že by sa vašim blízkym priateľom stal robot? Možno je to teraz pre vás nepredstaviteľné, no vedci pracujú na tom, aby to bolo čoskoro reálne.

Britskí vedci vytvorili priateľského robota, ktorý by sa mohol stať spoločníkom pre ľudí. Robot Erwin (Emotional Robot s Intelligent Network) dokáže prejavovať pocity. Poslúži vedcom na to, aby zistili, ako si ľudia vytvárajú vzťahy s technikou.

Zdroj: YouTube

Erwin je nápadom študenta Johna Murraya z univerzity v Lincolne vo Veľkej Británii. Výskum vzťahu robota s človekom je súčasťou jeho doktorandskej práce.

Výskumníci, ktorí pracujú na Erwinovi tvrdia, že inteligentné hračky by mohli pomôcť najmä ľuďom s autizmom a aspergerovým syndrómom.

Erwin má schopnosť vyjadriť päť základných emócií pri interakcii s človekom.

„Roboti čoraz viac slúžia ako záchranári v náročnom teréne, pracovníci v ordináciách a nemocniciach a aj ako pomôcky pre ľudí s autizmom," povedal britský vedec Biswas. Práve preto by mali byť robot priateľský a viac emotívny a súcitný.

Robot, ktorý by vám robil spoločnosť by mal mať schopnosť rozpoznať vaše nálady a pocity a podľa toho by sa mal správať.LONDÝN/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.