Zahraničné

Toto má byť svadba snov? Sľuby si naraz vymenilo 2 500 párov

Hromadná svadba v Južnej Kórei
Zdroj: SITA

Niektorí z nich sa stretli iba pár dní pred svadbou.

Svadba je pre mnohých z nás odvážnym krokom do budúcnosti. Väčšina žien o nej sníva už od detstva. Práve pre to by to mal byť dokonalý deň a nevesta by mala byť najkrajšou ženou na obrade. Predstavte si, že by ste museli súperiť z ďalšími 2 499 ženami.

Ďalšia hromadná svadba sa konala v Južnej Kórei. Niektoré páry sa prvýkrát stretli len niekoľko dní pred svadbou. Obrad sa konal na štadióne a zúčastnilo sa ho 2 500 „zaľúbencov".

Zdroj: SITA

Svadba nie je oficiálna. Ide v skutočnosti o výmenu alebo potvrdenie manželského sľubu. Môžu sa ho zúčastniť páry z celého sveta, dokonca aj právoplatní manželia s deťmi.

Hromadný svadobný obrad v juhokórejskom meste Kapjong zorganizovala vdova po reverendovi Son-mjong Munovi. Je to zakladateľ náboženského hnutia známeho ako Cirkev zjednotenia. Preslávil sa práve podobnými obradmi požehnania.

Zdroj: SITA

Ako obrad prebieha?

Páry postriekajú svätenou vodou, vzájomne si vyslovia sľuby a vymenia si prstienky. Spoločne sa pomodlia a sľúbia si vernosť. „Manželia" potom musia dodržať aspoň 40-dňový sexuálny pôst.


KAPJONG/JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.