GALÉRIA: V Ohiu sa vykoľajil nákladný vlak. Už je jasné, prečo dym zaznamenali aj radary a ľudia museli byť evakuovaní

GALÉRIA: V Ohiu sa vykoľajil nákladný vlak. Už je jasné, prečo dym zaznamenali aj radary a ľudia museli byť evakuovaní
V Ohiu sa vykoľajil a explodoval vlak s chemikáliami. Zdroj: Melissa Smith via AP

Nákladný vlak, ktorý sa v noci na sobotu miestneho času vykoľajil v americkom štáte Ohio, viezol chemikáliu vinylchlorid. Aj preto hustý čierny dym po požiari zaznamenali aj meteorologické radary a ľudia v širokom okolí boli evakuovaní.

​Hasiči bojujúci s rozsiahlym požiarom, ktorý po nehode vypukol, museli mať ochranné obleky, uviedli tamojšie médiá. 

Vykoľajenie nákladného vlaku a následný veľký požiar i dym podnietili aj evakuáciu najmenej 2000 ľudí, predovšetkým obyvateľov dediny East Palestine neďaleko hraníc Ohia s Pensylvániou. Ľuďom bývajúcim za hranicou dosahu dymu bolo nariadené nevychádzať z domu. 

Starosta East Palestine Trent Conaway v sobotu vydal núdzové vyhlásenie, v ktorom uviedol, že dedina bola alebo bezprostredne je "ohrozená" nešpecifikovanými nebezpečnými látkami, ktoré sa potenciálne uvoľnili pri nehode, informuje CNN. 

Na mieste havárie bolo počuť niekoľko explózií a vagóny horeli aj v priebehu soboty. Úsilie hasičov komplikovali nízke teploty, pretože hasičské autá čerpajúce vodu zamŕzali, píše AFP. 

Operátor železnic Norfolk Southern Railway (NS) vo vyhlásení uviedol, že vykoľajených bolo asi 50 vagónov a vlak s vinylchloridom smeroval z illinoiského Madisonu do pensylvánskej obce Conway.

Pozrite si zábery z masívneho požiaru

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.