Najznámejšieho českého mafiána – Kmotra Mrázka – mal podľa vyšetrovateľov zabiť Slovák

Najznámejšieho českého mafiána – Kmotra Mrázka – mal podľa vyšetrovateľov zabiť Slovák
Šéfa českého podsvetia mal zabiť nájomný vrah zo Slovenska. Zdroj: Profimedia.

Z pouličného vekslovania sa vypracoval až na šéfa podsvetia v Česku. Ako to však pri mafiánskych bossoch býva, stámiliónový majetok si dlho neužil. V roku 2006 na parkovisku pred sídlom firmy v Prahe ho usmrtil neznámy strelec jediným výstrelom do srdca zo vzdialenosti asi 100 metrov. František Mrázek mal iba 47 rokov.

Mrázka zabil bývalý elitný policajt zo Slovenska

Český portál iDNES zverejnil exkluzívny článok, podľa ktorého šéfa českého podsvetia zabil nájomný vrah zo Slovenska. Potvrdili mu to tri zdroje z prostredia vyšetrovania. Malo by ísť o bývalého elitného policajta. Vyšetrovatelia poznajú jeho meno, no zatiaľ nemajú dôkazy, ktoré by ho s vraždou spojili

Vedia, kto to je, no chýbajú dôkazy, ktoré by ho spojili s vraždou

„Podarilo sa síce stotožniť nájomného slovenského vraha, aj modus operandi bol, ale nepodarilo sa získať žiadny dôkaz, ktorý by súdne obstál. A ten človek (vrah) bol pre políciu nový, nemal za sebou žiadne známe vraždy,“ opisuje Robert Šlachta, bývalý šéf Útvaru pre odhaľovanie organizovaného zločinu.

Oficiálne zdroje mlčia

TV Markíza v tejto súvislosti oslovila aj oficiálne policajné zdroje. Zaujímalo nás, či bol v súvislosti s touto vraždou niekto obvinený a či preverujú verziu, že nájomný vrah bol zo Slovenska.

„Prípadom sa stále zaoberá špeciálny tím Tempus. V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne nové informácie, ktoré by sme mohli zverejniť. Akonáhle nejaké k dispozícii budú, tak ich samozrejme zverejníme,“ uviedol Ondřej Moravčík z tlačového odboru Policajného prezídia ČR.

Vražda bude o tri roky premlčaná

Vyšetrovatelia ale veria, že vraha a aj objednávateľa dostanú nakoniec za mreže. Aj keď veľa času im už neostáva, o tri roky bude vražda Františka Mrázka premlčaná.

Pozrite si aj reportáž o bossovi slovenského podsvetia, ktorý sa možno dostane na slobodu

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti