Z bruselského letiska odštartovalo prvé lietadlo od islamistických atentátov

Lietadlo Brussels Airlines odlieta z bruselského letiska Zaventem.
Zdroj: TASR/AP

Riaditeľ spoločnosti Brussels Airport Arnaud Feist uviedol, že čiastočné obnovenie prevádzky letiska Zaventem aj pre civilnú dopravu je „symbolom nádeje".

Z bruselského letiska Zaventem dnes odštartovalo prvé civilné lietadlo od teroristických útokov z 22. marca. Cieľovou destináciou lietadla spoločnosti Brussels Airlines je portugalské mesto Faro.

Riaditeľ spoločnosti Brussels Airport Arnaud Feist uviedol, že čiastočné obnovenie prevádzky letiska Zaventem aj pre civilnú dopravu je „symbolom nádeje". Z Bruselu dnes vypravia ešte dva civilné lety: do gréckych Atén a talianskeho Turína.

V súvislosti s postupným obnovovaním prevádzky začali na letisku platiť nové, prísnejšie bezpečnostné opatrenia. Podľa sobotného oznámenia polície tieto predpisy majú zahŕňať náhodné kontroly vozidiel prichádzajúcich na letisko, ako aj kontrolu osôb a ich batožiny ešte predtým, než budú smieť vstúpiť do terminálu. Kontrolovať sa budú aj občianske preukazy a pasy.

Letisko bolo uzatvorené po samovražedných bombových útokoch na jeho hlavnom termináli a v bruselskom metre z 22. marca, ktoré usmrtili 32 ľudí a ďalším 270 osobám spôsobili zranenia.


BRUSEL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teror v Bruseli

Dôležité udalosti