Revízor mu z pomsty vypísal falošnú pokutu

Holohlavý muž mláti revízorov
Zdroj: YouTube

Spravodlivosti sa dočkal až na súde.

Čech Onndřej Pachner sa konečne dočkal. Vyhral súdny spor s pražským revízorom, ktorý mu pred piatimi rokmi vypísal falošnú pokutu. Revízor dostal podmienečný trest a povinnosť uhradiť súdne trovy a náklady exekúcie spojené s pokutou.

Príbeh, ktorý Pachner rozpovedal serveru Lidovky.cz začal na jeseň v roku 2008. Išiel vtedy s kamarátmi po pražskej Výtoni, keď uvidel bitku. "Dvaja muži mlátili tretieho, ktorý sa už ani moc nebránil. Mal ruksak na chrbte a v ruke igelitku s hubami. Zavolal som policajtov, pretože nie som zrovna bitkár," opísal vtedajší incident.

Neskôr sa ukázalo, že ide o dvoch revízorov a čierneho pasažiera. "Bol som ochotný svedčiť pri prípadnom trestnom oznámení," uviedol Pachner s tým, že práve toto rozhodnutie odštartovalo veľké problémy.

"Keď si odomňa policajti vzali občiansky preukaz a diktovali moje mneo do vysielačky, tak si údaje poznamenal aj jeden z prítomných revízorov. A o štyri dni mi vystavil falošnú pokutu na úplne inom konci mesta," povedal Pachner serveru Lidovky.cz.

V roku 2010 mu prišla exekúcia na 24-tisíc korún. Dozvedel sa, že dlhuje dopravnému podniku nejakú pokutu. Zaplatil exekúciu a pustil sa do pátrania. Z elektronickej pošty najskôr zistil, že v čase, kedy mal dostať pokutu posielal elektronickú poštu. Nemohol byť preto na opačnom konci mesta.

A vtedy si spomenul na incident s revízormi. Súd mu dal za pravdu, napriek tomu, že revízor na súde vinu odmietol.

PRAHA/Lidovky.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti