Zahraničné

Muž dobil na smrť svojho 11-ročného syna pred očami detí na ihrisku

300720-697e53b0-9440-11e3-831f-628faee552fc.jpg
Zdroj: news.com.au

Matka chlapca prezradila, že jej bývalý partner bol psychicky chorý.

Na verejnom ihrisku v austrálskom mestečku Tyabb sa stala hrozná tragédia. Prizerali sa jej rodičia s deťmi. Muž tam bodol a na smrť dobil svojho 11-ročného syna počas kriketového tréningu.

Agresívneho Austrálčana Grega Battyho (54) spacifikovala až polícia. V ruke mal nôž a kriketovú pálku, ktorou na chlapca útočil. Museli ho postreliť do hrudníka. Previezli ho do nemocnice, kde následne zomrel.

Zdroj: news.com.au

Tínedžer Luke bol po útoku na mieste mŕtvy. Hrôzu sledovali jeho kamaráti z kriketového tímu i rodičia.

Matka Rosie Battyová bola tiež svedkom tragédie a je v hroznom šoku. Pre médiá prezradila, že jej bývalý partner trpel ťažkou psychickou poruchou. Mal tiež násilnícku povahu. Aj napriek tomu ho obhajuje.

„Nikto tak nemiloval Luka ako Greg, jeho otec. Nikto tak nemiloval Luka ako ja. Obaja sme ho ľúbili," uviedla.

Zdroj: news.com.au
 


MELBOURNE/JH, Reuters

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)