Prvé foto z väzenia! Strojca útokov v Paríži je zničený

Fotografia Salaha Abdelsama z väzenia, ktorú získal a zverejnil flámsky denník Het Nieuwsblad.
Zdroj: Profimedia.sk

Neúspešný atentátnik na snímke vyzerá poriadne zničene - má výrazné kruhy pod očami a bradu s fúzmi.

Flámsky denník Het Nieuwsblad zverejnil na titulnej stránke fotografiu Salaha Abdeslama. Urobili ju pravdepodobne vo väznici s vysokým stupňom stráženia v belgických Bruggách, kde momentálne čaká na vydanie do Francúzska. Informáciu priniesli viaceré weby.

Neúspešný atentátnik na snímke vyzerá poriadne zničene - má výrazné kruhy pod očami a bradu s fúzmi. Teroristu opísal denník ako "vzorového väzňa", ktorého dozorcovia osemkrát za hodinu kontrolujú. Dôvodom je strach, že by si mohol ublížiť.

Belgické médiá citovali spravodajské informácie, v ktorých opísali Abdeslama ako "veľmi dobrého chlapca" a mohol by byť príkladom pre ostatných spoluväzňov. Aspoň pokiaľ ide o správanie. "Nemáme nahlásenú ani jednu negatívnu vec na neho. A má aj vynikajúcu chuť do jedla," napísal Niewsblad citujúc oficiálny zdroj.

Ako sa fotografiu dostala do médií, nie je známe. Jedno je však isté, že je to problém pre väzenskú správu v Bruggách. V médiách sa špekuluje, že Salaha možno odfotil niekto z dozorcov alebo niekto z rodiny, keď ho navštívili. Hovorkyňa zariadenia Kathleen Van De Vijverová však potvrdila, že je to úradná fotografia zo súdneho spisu. Salaha odfotili po príchode do bruggskeho zariadenia.

Abdeslama, ktorý je jediným žijúcim podozrivým z účasti na novembrových atentátoch v Paríži, zadržali v marci v Bruseli. Momentálne je väznený v prísne stráženom väzení v belgických Brugách. Čaká sa na jeho vydanie do Francúzska, ktoré ho považuje za hlavného podozrivého z účasti na atentátoch z 13. novembra 2015 v Paríži a na predmestí Saint-Denis. O tom, že Abdeslam má byť vydaný do Francúzska, rozhodol belgický súd 31. marca.

BELGICKO/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.